Fotorelacja – Algarve, Portugalia

BY IN UdanePodróże.pl Możliwość komentowania Fotorelacja – Algarve, Portugalia została wyłączona

Carvoeiro – dawna wioska rybacka, w której mniej więcej od lat ’60 zaczęła rozwijać się turystyka.

Miejscowość zachowała swój urok i nie utraciła „duszy”. Spodoba się wielbicielom klimatycznych miejsc i pięknych widoków.

Jaskinia i klify przy hotelu Tivoli Carvoeiro (oraz sam hotel). Obiadokolacje (bardzo smaczne) w tym hotelu serwowane  są w restauracji na tarasie, z którego rozciąga się bajeczny widok na okolicę.

Plaża przy Tivoli Carvoeiro  dostępna jest jedynie przez część dnia, gdyż w porze przypływu znajduje się całkowicie pod wodą. Do centrum miasteczka idzie się ok 15 min. spacerem.

Widok z klifu w pobliżu miejscowości Benagil.

Słynne na całym świecie klify w Praia de Marinha – wizytówka Algarve.

Zdjęcia nie są w stanie oddać w pełni piękna tego miejsca. Niesamowite formacje skalne, złota plaża, bujna zieleń i ścieżki spacerowe robią ogromne wrażenie.

Praia de Falesia – to obok Marinhy kolejny klejnot wybrzeża.

Kilkukilometrowa plaża ciągnąca się wzdłuż rdzawo-białych, wysokich klifów, które późnym popołudniem nabierają jeszcze intensywniejszych barw.

Okolice Carvoeiro – nawet podczas zachmurzenia i silnych wiatrów Atlantyk obserwowany z klifu to prawdziwy spektakl. Tafla wody sunąca przez bezmiar oceanu niczym płynna stal z hukiem załamuje się o skały  i rozpryskuje w każdym kierunku, a mewy szybują w silnych podmuchach wiatru manewrując by nie rozbić się o klif.

Fragment wybrzeża w okolicach Carvoeiro.

Mewy tłoczące się przy kutrze rybackim na tle zachodzącego słońca – plaża w Galé.

19. Lagos – miasto z ponad dwu tysiącletnią historią; było w rękach m.in. Kartagińczyków i Rzymian. Latem toczy się tu bujne życie nocne.

Ponta da Piedade – klify w okolicach Lagos.

Łodzie rybackie w miasteczku Armação de Pera.

23.Park Narodowy Ria Formosa we wschodniej części Algarve – laguna z piaskowymi wydmami i wysepkami utworzona przez oceaniczne trzęsienie ziemi w 1755 r. Żyje tu wiele gatunków ptaków morskich, atlantyckich ryb i innych organizmów morskich.

Klify przy Cabo de San Vicente, najdalej wysuniętym na pd.-zach. punkcie Portugalii.

Wybrzeże w okolicach Sagres – miejsce o niezwykle ujmującym, surowym pięknie i strategicznym znaczeniu na przestrzeni wieków.

Autor: Bartosz Horbaczewski