agaholiday.pl

Fotorelacja Teneryfa

Teneryfa – największa z wysp kanaryjskich. Większą jej część zajmuje masyw wulkanu Teide, który dzieli wyspę na dwie części o różnych klimatach. Północn0- zachodnia część wyspy jest wietrzna i chłodna, południowa część ciepła i słoneczna.

Teneryfa – widok na zaśnieżony wulkan Teide

Do Parku Narodowego Teide ze wszystkich stron prowadzą cztery kręte, górskie drogi o podobnym stopniu trudności. Najbardziej atrakcyjna jest droga długości 92 km, łącząca autostrady TF 1 i TF 2. Przecina ona wyspę z południa na północ, od pustynnego miasta El Medano do żyznej,wiecznie zielonej doliny Orotava.

wybrzeże wulkaniczne w Costa del Silencio

Południowe wybrzeże Teneryfy jest typową pustynią. Niemal zawsze jest tu bezchmurne niebo, a na suchych spalonych słońcem skałach nie rośnie nic poza kaktusami, tylko w sztucznie nawadnianych miejscach pojawiają się czasami palmy.

Zosia na tle kaktusów 🙂

widok na Las Galletas

Las Galletas to mała miejscowość położona bezpośrednio nad morzem posiada wąską naturalną plażę żwirową i piaszczystą Playa de la Ballena.  Na promenadzie można miło spędzić czas w wielu restauracjach i kawiarniach. Zatoka oddzielona jest od samej miejscowości przez molo i służy jako port rybacki i jachtowy. Jest to również dobre miejsce dla miłośników ryb. Bezpośrednio na molo portowym można korzystnie kupić i zjeść dopiero co złowione ryby i owoce morza. Powstaje tutaj sztucznie utworzona plaża z jasnym piaskiem. Właśnie została ukończona budowa nowego portu z piękną promenadą. w porcie znajdują się bardzo ładne łodzie rybackie, katamarany i jachty.

Costa Adeje – Las Americas

Widok na południowe wybrzeże niedaleko Costa Del Silencio

Spotkajmy się !

zapraszamy

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek 10.00-17.00
Sobota 10.00-14.00

Lokalizacja

ul. Piłsudskiego 88A
75-529 Koszalin

Telefon, e-mail

tel. 533 669 668 602 702 912,
m@il: biuro@agaholiday.pl